Skype’a birçok yeni özellik eklendi.

Skype’ın sahibi Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar seçtikleri renklerle veya süslemeli yazılarla attıkları mesajları ve görüntülü aramaları kişiselleştirebiliyor.

KONUM VE YOUTUBE VİDEOLARI GÖNDERİLEBİLECEK
Uygulamadaki yenilikler kullanıcıların grup sohbeti yapabilmesine, bulundukları konumu veya YouTube videolarını birbirlerine gönderebilmesine de imkan sağlıyor. Skype’taki yeniliklerden biri de kullanıcıların internette belirli bir alanda arama yapabilme özelliği olarak öne çıkıyor.

Arama özelliği sayesinde gitmek istedikleri maç için bilet, hazırlamak istedikleri yemek için tarif veya çıkmak istedikleri tatil için uçak bileti veya otel arayabiliyorlar. Ayrıca, eskiden olduğu gibi Skype’ın dünya genelindeki kullanıcılar arasında ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapabilme özellikleri devam edecek.

ANDROİDLERDE HEMEN, İOS’LARDA BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE
Skype’ın yenilenmiş versiyonu ilk olarak Android kullanıcıları için hazırlandı. iOS kullanıcıları birkaç hafta içinde yeni sürümü indirebilecek. Mac ve Windows kullanıcıları ise Skype’ın sağladığı yenilikler için birkaç ay daha bekleyecek.

WhatsApp, Snapchat ve Facebook Messenger’ın yıllar içinde ilerleyen niteliklerine işaret eden uzmanlar, Microsoft’un gelişmiş özellikler katarak Skype’ı yenilediğini belirtiyor. Microsoft, Skype’ı 2011 yılında 8.5 milyar dolara satın almıştı.

Yahoo satıldı

Yahoo’dan yapılan açıklamada, şirketin Verizon’a 4,48 milyar dolara satılmasının Yahoo hissedarları tarafından onaylandığı bildirildi.

YAHOO’NUN İSMİ DEĞİŞECEK
Açıklamada, satış anlaşmasının 13 Haziran’da tamamlanmasının planladığı kaydedilirken, anlaşmanın ardından Yahoo’nun yeni isminin “Altaba Inc.” olacağı bilgisine yer verildi.

Açıklamanın ardından, Yahoo’nun New York borsasında işlem gören hisseleri yüzde 10,2 primle günü tamamlarken, Verizon’ın hisse başına değeri yüzde 0,7 düşüş kaydetti. Anlaşma, Yahoo’nun sahip olduğu nakitle Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’taki yüzde 15 hissesini, Yahoo Japonya’daki yüzde 36’lık hissesini ve çekirdek olmayan patentlerini kapsamıyor.

İnternet devi Yahoo satıldı

Verizon’ın, Yahoo’nun internet hizmetleri ve arama motorunu daha önce satın aldığı America Online (AOL) ile birleştirerek “Oath” isimli yeni birbirim oluşturması bekleniyor.

İnternet hizmetleri sağlayıcısı AOL, Haziran 2015’te Verizon tarafından 4,4 milyar dolara satın alınmıştı.

Uzmanlar, anlaşmanın ardından, Yahoo’nun 600 milyonu mobil olmak üzere dünya genelindeki 1 milyardan fazla kullanıcısının Verizon’a geçeceğine dikkati çekerek, internet hizmetleri piyasasında Verizon’ın payının artacağını belirtiyor.

gabile sohbet

gabile sohbet siteleri gay sohbet ve marjinal sohbet siteleri arasında en populer olanıdır.
uzun yıllardır bir çok alanda arkadas bulma hizmeti veren bu mirc chat sistemi oldukca kullanışlı.
gabibe chat de her zaman sınırsızca sohbet imkanı bulmakla beraber ufkunuzu acacak yeni yaşamlarada yelken acarsınız.
chatroulette gabile sohbet gibi sohbet girişlerini sizlere sunmuştur.

chatroulette bir tık ötede 🙂

geveze sohbet

geveze sohbet gunumuz sohbet kanallarının en populer sitesidir.
geveze chat odalarında aradığınız özelliklere sahip arkadaşlar edinebilirsiniz.
chatrulet size bu hizmeti ücretsiz olarak vermektedir.
yapmanız gerekenler ana sayfamızda bulunan sohbet giriş butonlarına tıklayıp bağlanmanızdır.
ayrıca mirc sohbet özellikleriyle eski sohbet, chat sitelerine olan özlemlerinizi girebilirsiniz.

chatroulette bir tık ötede 🙂