Görüntülü konuşma ve chatroulette nasıl kullanılmalı

Chatroulette, bir sohbet sitesidir ve diğer sohbet sitelerinden farkı, bu sitede webcam üzerinden görüntülü konuşma yapabilmeniz ve tabii ki dünyanın her bölgesinden insanla temas haline geçebilmeniz.

Bu sohbet sitesini kullanabilmeniz için Flash Player uygulamanızın olması gerektiğini de belirttikten sonra artık nasıl kullanabileceğiniz kısmına geçebiliriz.

İlk olarak programın dil kullanımını Türkçe olarak ayarlamanız gerekiyor, kolaylık sağlaması açısından. Daha sonra site sizin, kamera ve mikrofonunuza erişim izni istiyor. İzin verdikten sonra iki ana ekrandan sizin ve konuşacağınız kişilerin görüntülerini görüyorsunuz oklarla veya next tuşuyla diğer kullanıcılara geçmeniz mümkün oluyor.

Kameranın altında bulunan ayarlardan, sesinizi kapatmanız mümkün. Eğer sesinizin karşı tarafa iletilmesini istemiyorsanız sesi (chat sound) kapayabilirsiniz.

Yine karşınızdaki kişinin kamerasını görmek istemiyorsanız kısmını kapatabilirsiniz. Kendinize uygun ayarları işaretleyerek siteyi kullanabilirsiniz. Sizin kameranızın bulunduğu bölmenin altında kamera ayarlarınızla ilgili bilgiler bulunmakta sesinizin, görüntünüzün ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

Herhangi bir üyelik veya uygulama indirme işlemi yapmadan bu sohbet sitesini kullanabilirsiniz.

Her ülke için Chatroulette uzantısı mevcuttur, fakat genel site (chatroulette.com) üzerinden siteye giriş yapmanız daha avantajlı gözüküyor.

Üye olarak da bu siteyi kullanabiliyorsunuz, ücretsiz üyelik şeklinde profil kısmından üyelik bilgilerinizi doldurabilir kendinize bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz.

Chatroulette Nasıl Kullanılır
Ayrıca sadece görüntülü ve sesli konuşma yapmak zorunda değilsiniz. Sitede bulunan yazı yazma alanından yazışarak da sohbet edebilmeniz mümkün.

Sitenden İngilizcenizi geliştirmek için ya da yeni kişilerle tanışmak için yararlansanız da bu sitenin de kendi açısından kötü yönleri bulunmakta.

En önemli sorunu cinsel içerikli ve erotik içerikli kullanım sorununun olması. Normalde böyle bir kullanım yasak olmasına rağmen karşınıza böyle kişiler çıkması mümkün.

Chatroulette hakkında son zamanlarda çok fazla konuşulan bir konu ise dünyaca ünlü kişilerin bu siteyi kullanıyor olduğunun söylenmesi kim bilir belki de bir ünlüye denk gelirsiniz.

Ayrıca siteyi kullanırken yüzünüzü gizlemek istiyorsanız maske kullanabilirsiniz, sohbetinizi böylece eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın