Bazoocam ilk Fransız Chatroulette Alternatifi

Bazoocam, Chatroulette türü sitelerin en eskilerinden biridir ve 2010 yılının Mart ayında yayına başlamıştır. Yayına başladığından beri sürekli kendini geliştirmiştir ve genelde sitede birkaç bin çevrimiçi kullanıcı bulunmaktadır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu Fransız olmakla birlikte, iletişim kurabileceğiniz İngilizce bilen insanları da bu sitede kolayca bulabilirsiniz.

Sitenin asıl cazip tarafı herhangi bir anda çok fazla kullanıcının çevrimiçi olmasıdır, bunun haricinde onu kalabalığın içinden ayıran başka bir özelliği yoktur. Chatroulette.gen.tr Fransız Chatroulette alternatifi olarak kurulmuştur ve sonrasında popülerleşen Avrupa piyasasına yayılmıştır. Site, aynı zamanda aynı sohbet uygulamasına sahip olan Roulettechat ile de bağlantılı gibi görünmektedir.

Alexa sıralamasında ilk 100 binde bulunan site, tüm rastgele sohbet siteleri arasında ilk 10’dan birisidir. Trafik son 6 ayda Chatroulette gibi birçok sitenin yayına girmesi ile birlikte düşmüştür.

Aynı zamanda sitenin reklam problemi bulunmaktadır, sitedeki kameraların en azından yüzde 10 gibi bir kısmı ya reklam içermekte ya da sahte kameralar olmaktadır. Eğer siteyi daha iyi yönetirlerse, daha fazla kullanıcının siteyi düzenli olarak kullanacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir