Camzap ilk olarak chatroulette türü site

Camzap ilk olarak chatroulette türü sitelerden farklı bir format ile 2006 yılının Ekim ayında kurulmuştur ve zamanla değişmiştir. 2009 yılında Chatroullete alternatifine dönüşen site o zamandan bu yana sosyal ağ olma yolunda da değişikliklere uğradı. Eskiden daha fazla trafiği olan Camzap, değişiklikleri yaptıktan sonra rakamların aşağı düştüğünü gördü. Bunun yanında hala kullanıcılar için popüler bir destinasyon olmaya devam ediyor. Görünen o ki Camzap, siteye sosyal kitle yönünü geliştirerek daha çok FunYo ve nastyspace gibi bir site olmak istiyor.

Site sonradan sadece Chatroullete oynamaya ek olarak canlı gösterileri de tarayabileceğiniz bir web kamerası topluluğu ekleyerek ilgi çekici bir şeyler yaptı. Kameranızı Chatroulette için açtığınızda, o aynı zamanda birçok üye de sizi izleyebiliyor. Bu çok havalı bir fikir fakat aynı zamanda yayınınızı kamuya açık şekilde paylaştığı için biraz endişe verici.

Cam Zap eskiden 1 numaralı Chatroulette alternatifi olmakla birlikte, en iyi zamanlarını yakaladığı birkaç yıl öncesinden beridir bir düşüş göstermektedir. Hala Alexa sıralamasında ilk 100 binde bulunmakla birlikte muhtemelen en popüler ilk 10 rastgele sohbet siteleri arasında da bulunmaktadır.

Site diğer kamera sitelerinin reklam verdikleri bir platform da olmuştur ve bu sorunla ilgilenmesi için moderatörler işe alınmıştır. Aynı zamanda Camzap sıklıkla çökmektedir ve bir topluluk edinme adına değişiklikler yaptıktan sonra rastgele sohbet amaçlı bir site olarak kullanılabilirliği azalmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir