Chat Rulet

Chat rulet hakkında bilinmeyenler ve saklı gizli tüm bilgileri paylaşıyor olacağım.

Chatroulette Tarihçesi:

Yeni insanlarla tanışmak zaman zaman her insanın ihtiyacı olabiliyor. Bir dönemin ünü arkadaşlık siteleri, Facebook ortaya çıkmasıyla insanlar tarafından biraz ikinci plana itildiler. Ama 2009 yılında ortaya çıkan Chat Rulet, bir anda insanların ilgisini çekmeyi başardı.

Chat Rulet, birbirlerini tanımayan insanların internet üzerinden kameralı görüşmeye yaparak, tanışıp sohbet edebildikleri bir ortam. Siteye girdiğinizde karşınıza tamamen rastgele şekilde dünyanın herhangi bir yerinden insanlar çıkıyor. Burada seçim hakkı size bırakılmış. Yani karşınıza gelen insanı beğenmezseniz “Next” seçeneğine tıklayarak bir sonraki kişiye geçebiliyorsunuz. Bu konuda beklentiniz büyükse biraz zamana ihtiyacınız olacak. Özellikle bir bayanla görüntülü sohbet gerçekleştirmeyi bekleyen erkeklerin çoğunlukta olduğu bir ortamdan bahsediyoruz. O bakımdan sohbet için karşınıza çıkan kişilerin büyük bir çoğunluğu erkek olacaktır.

Ama olaya kim olursan ol yine gel mantığıyla bakanlardansanız Chat Rulet gerçekten işinize yarayacak ve hoşça vakit geçirebileceğiniz bir ortam. Özellikle taşın suyunu sıkmayı bilen insanlar bu sayede yabancı dillerini bile geliştirebilirler. Hiç yabancı dil bilmeyen birisi için karşındakiyle konuşmak ve biraz da öğrenmek için çaba sarf etmek, ortaya güzel sonuçlar çıkarabilir.

Son zamanlarda televizyonlarda Iraklı gençle Amerikalı kız ya da Ürdünlü gençle İngiliz kızın düeti şeklindeki haberlere hepimiz şahit oluyoruz. İşte o videolardaki aynı anda şarkı söyleyerek düet yapma olayı Chat Rulet üzerinden gerçekleştirilmekte. Gerçi düzgün bir şekilde olabilmesi için iki tarafından da hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacı olabiliyor ancak olduğu zamanlarda da ortaya güzel işler çıkabiliyor.

ChatRoulette Nasıl Kullanılır ?

Yukarıdaki Chat Roulette Türkçe Sohbet Chat Alanının Yüklenmesini Bekleyiniz Loading (Yükleme) Dolduktan sonra Türkçe Cet rulet bölümü aktif olacaktır.

Çet rulet programı indirmeden kullanabilirsiniz. çhet rulet programı yüklendikten sonra chat rulet uygulaması aktif olacaktır.

Açılan chat roulette uygulamasında yukarıda bulunan play butonuna tıklanır.

O zaman chat roulette programı sizi uyaracaktır kamera ve mikrofonunuza erişebilirmiyim diye soracaktır.

Uyarı İçerisinde
Adobe Flash Player Ayarları Kamera ve Mikrofon Erişimi www.chatroulette.gen.tr , kamera ve mikrofonunuza erişim istiyor.

İzin ver’i tıklarsanız görüntünüz ve sesiniz kaydedilebilir yazmaktadır.

Bu uyarıya izin ver diyerek kameramızın ve mikrofonumuzun chat roulette üzerinde görülebilmesine imkan tanımış oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir