Tinder

Arkadaşlık Uygulaması
Lokasyon tabanlı bir arkadaşlık uygulamasıdır, çevrenizde yaşayan ve uygulamayı kullanan diğer insanlarla tanışmanızı sağlar.

Tinder nedir?
Tinder, yeni arkadaşlar bulabileceğiniz ve sohbet edebileceğiniz bir çöpçatanlık uygulamasıdır. Karşınıza rastgele çıkan diğer Tinder kullanıcılarını beğenerek veya pas geçerek oylayarak kullanabileceğiniz Tinder’da karşınızdaki kişi de sizi beğenirse sohbete başlayabilirsiniz.

Tinder’de keşif nasıl kapatılır?

Tinder uygulaması çevrenizdeki insanları keşfetmenizi sağladığı gibi o insanlarında sizi keşfetmesine olanak sağlar, ancak siz Tinder’i sadece keşfetmek için kullanmak isteyebilirsiniz, bunun için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir

  1. Tinder uygulamasını çalıştırın.
  2. Uygulama ana ekranınızın sol üst köşesinde yer alan menü butonuna tıklayın.
  3. Ekrana sol taraftan kayarak küçük bir panel gelecektir, bu panelde Keşfet Tercihleri butonuna tıklayın.
  4. Keşfet Tercihleri sayfasına geldiniz, burada Keşif adlı seçim kutusu sizin keşfedilebilir olup olmadığınızı kontrol eden alandır, seçim kutusunu kaldırarak keşif modunuzu kapatmış olursunuz.
Tinder’de arama mesafesi nasıl belirlenir?

Tinder lokasyon tabanlı bir arkadaşlık uygulaması olduğu için, güncel konumuzu kullanarak size en yakın kişileri bulmanızı ve onlarla tanışmanızı amaçlar, bu nedenlede belirli bir mesafe içerisinde kalan Tinder kullanıcılarını tarar ve size sunar. Ancak bu mesafe standart bir ölçüde belirlenmiştir, isterseniz bu mesafeyi daratabilir yada genişleterek daha çok insan bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir

  1. Tinder uygulamasını çalıştırın.
  2. Uygulama ana ekranınızın sol üst köşesinde yer alan menü butonuna tıklayın.
  3. Ekrana sol taraftan kayarak küçük bir panel gelecektir, bu panelde Keşfet Tercihleri butonuna tıklayın.
  4. Keşfet Tercihleri sayfasına geldiniz, bu sayfada Arama Mesafesi alanı sizin keşfedeceğiniz insanların size olan mesafesini belirler, bu mesafeyi butonu sola kaydırarak daraltabilir, tersi yönde kaydırarakta genişletebilirsiniz.
Tinder’de bir kullanıcı ile sohbet nasıl yapılır?

Tinder’de her kullanıcı ile istediğiniz gibi sohbet etmeniz mümkün değildir, bir kullanıcı ile sohbet etmek için öncelikle o kişi ile birbirinizi karşılıklı olarak beğenmiş olmanız gerekmektedir, bu durum gerçekleştikten sonra uygulamanın en üst kısmında yer alan konuşma baloncuklarını kullanarak karşılıklı beğenileştiğin kişilerin listelendiği sayfaya geçebilir ve o listede yer alan kullanıcılar ile konuşma başlatabilirsiniz.

Tinder’da Super Like nedir? Ne işe yarar?

Tinder’da bir kişiye onu beğendiğinizi belli etmek için onunda sizi karşılıklı olarak beğenmesi gerekir. Ancak güncelleme ile gelen Super Like özelliği sayesinde kişiyi doğrudan beğenerek, onun sizi beğenmesine gerek kalmadan, ona kendinizi fark ettirebilirsiniz. Bu özellik ücretsiz kullanımda günde en fazla bir kez kullanılabiliyor. Daha fazla Super Like kullanabilmek için ödeme yapmanız gerekir.

Tinder profil bağlantısı nasıl oluşturulur? Profil nasıl paylaşılır?

Tinder bir sosyal ağ olma yolunda ilerliyor. Artık uygulama içerisinde dilediğiniz kişilerin profillerini arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Gizlilik ayarlarından kapatılabilen bu profil paylaşım olayı sınırlı sayıda kişinin görebileceği şekilde gerçekleştiriliyor. Örneğin paylaşılan profil bağlantıları maksimum 24 saat ulaşılabilir oluyor. Ayrıca oluşturulan bağlantı ilk 5 tıklamadan sonra kendisini yok ediyor.

Tinder Social nedir?

Tinder’ı daha sosyal bir platform haline getirmek için başlatılan proje Tinder üzerinden arkadaş grupları oluşturmanıza izin verecek. Böylece kişilerin beraber bir şeyler yaptığı arkadaşları ve etkinlikleri profilleri üzerinde gözükecek. Şimdilik sadece Avustralya’da denenen Tinder Social yakında tüm kullanıcılara açılmış olacak. Tinder’ı daha sosyal bi platform haline getirecek Social özelliği öte yandan gizlilik açısından ciddi bir sıkıntı yaratacak. Tinder üzerinde bir arkadaş grubu oluşturduğunuzda Facebook listenizde ekli olan ve Tinder kullanan herkesi görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir